Efektywność kosztowa badań przesiewowych pod kątem HIV w dobie wysoce aktywnej terapii przeciwretrowirusowej ad 7

Nasze wyniki sugerują, że rutynowe badania przesiewowe byłyby opłacalne, gdyby częstość nierozpoznanej infekcji HIV wynosiła zaledwie 0,05 procent. Chociaż częstość nierozpoznanej infekcji HIV jest w dużej mierze nieznana, prawdopodobnie osiągnie ona 0,05 procent w wielu miejscach, w tym w klinikach pilnych, oddziałach ratunkowych i niektórych placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. Na przykład w ślepym badaniu serologicznym odkryliśmy, że częstość nierozpoznanej infekcji HIV wynosiła od 0,13% do 2,9% w niewyselekcjonowanych pacjentach ambulatoryjnych w sześciu systemach opieki zdrowotnej Departamentu Weteranów.179 Rodzinom ambulatoryjnym rzadko oferuje się rutynowe badania przesiewowe na obecność wirusa HIV. Ponieważ częstość występowania zakażeń wirusem HIV w tych populacjach jest niska, stosowane testy na obecność wirusa HIV powinny charakteryzować się bardzo wysoką swoistością, zapewniającą niski odsetek fałszywie dodatnich wyników. Nasza analiza wskazała, że badania przesiewowe byłyby bardziej skuteczne niż obecna praktyka, a opłacalność badań przesiewowych mieści się w zakresie innych powszechnie uznawanych interwencji w opiece zdrowotnej. Ponadto wykazaliśmy, że badania przesiewowe mogą być opłacalne przy znacznie niższej prewalencji niż wcześniej uznano. Odkrycie to sugeruje, że w wielu ośrodkach opieki zdrowotnej badania przesiewowe na obecność wirusa HIV przyniosą istotne korzyści zdrowotne w związku z rozsądnymi inwestycjami w zasoby opieki zdrowotnej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez grant (HII-99047-1) od służby badawczo-rozwojowej służby zdrowia, Department of Veterans Affairs; sieć leczenia HIV w Ontario; i przez dotację (R01 DA15612-01) od National Institute on Drug Abuse.
Author Affiliations
Z Duke Clinical Research Institute, Duke University, Durham, NC (GDS); Centrum Podstawowej Opieki i Badań Efektów, Wydział Lekarski (GDS, VS, SPB, CPN, CER, DKO) oraz Departament Badań i Polityki Zdrowia (LCL, DKO), Szkoła Lekarska (MH), Uniwersytet Stanforda, Stanford, Kalifornia; Centrum Badań Zdrowia Wewnętrznego Miasta i Oddziału Medycyny Ogólnej, Szpital św. Michała i Wydział Medycyny Uniwersytetu Toronto – oba w Toronto (AMB); oraz Palo Alto Veterans Affairs Health Care System, Palo Alto, Kalifornia (VS, LRD, MH, DKO).
Wyślij prośby o przedruk do Dr. Sandersa w Duke Clinical Research Institute, PO Box 17969, Duke University, Durham, NC 27715 lub w [email protected].
Materiał uzupełniający
[patrz też: nerwica przełyku, krzepliwość krwi w ciąży, velashape warszawa ]
[podobne: budowa stawu kolanowego, candida albicans objawy, parafia płońsk ]